Film

Velký finále PSO

V roce 2019 přišel režisér Dominik Kalivoda s myšlenkou, že ty naše PSOkusy by stálo za to zdokumentovat. Podařilo se mu pro to nadchnout Analog Vision, Českou televizi, Státní fond kinematografie i kameramana Davida Cysaře (filmy Heleny Třeštíkové) a zvukaře a držitele Českého lva Zdeňka Taublera (Král Zlodějů nebo Hlídač č. 47). 

Celovečerák o PSO sleduje naši hudební partu a cestu za (dosud) největšími sny. Kolik odhodlání je potřeba k tomu, aby se splnily, a my mohli dělat, co nás baví? 

Kromě až trochu hollywoodského příběhu o nadšencích z maloměsta, který se vydávají na velký pódia, je snímek výpovědí docela obyčejných mladých lidí o světě kolem nás.

Kde film uvidíte?

předpremiéru v Polici nad Metují | 6. 7.

– premiéru v pražském Foru Karlín | 29. 8.

– turné film & koncert v Brně | 1. 9. | a Litomyšli | 7. 9.

– promítání v kinech, pro školy a další nadšence

Část vstupenek už je v prodeji, odkazy najdete tady na webu v sekci koncerty. Sledujte taky naše sítě, kde bude info k filmu postupně přibývat.

Kdo se podílel

Analog Vision

Česká filmová produkční společnost, vyrábí a distribuuje filmy mladých autorů se silným rukopisem a věnuje se novým audiovizuálním formám.

Česká televize

Dominik Kalivoda

Hodně snít a sny si taky plnit, to má společné s PSO. Režíruje pořady České televize a spolupracuje s Českou filharmonií. Film o PSO je jeho celovečerní debut.

David Cysař

Točil filmy Heleny Třeštíkové, Forman vs. Forman (Cannes 2019), Strandovi nebo Mallory.

Zdeněk Taubler

Držitel Českého Lva, podílel se mimo jiné na filmech Kouzla králů, Král Zlodějů, Hlídač č.47 nebo Občan Havel.

Michal Novák

V roce 2016 debutoval jako filmový střihač s celovečerním dokumentem Lucie: Příběh jedný kapely, později se pak podílel třeba na dokumentu Trabantem tam a zase zpátky.

Jan Lstibůrek

Hudebník, skladatel, baskytarista a člen Cílové skupiny Tomáše Kluse. Jeho aranže a skladby diváci na koncertech PSO slyší už pár let.

Kontakty

Michal Kráčmer
Producent
michal@analog.vision
+420602838388
Jitka Smolíková
Kontakt pro média
jitka.smolikova@policesymphony.cz
+420732646094