Haló, haló! Na vědomost se dává unikátní hudební happening Police Symphony Orchestra živě hraný a vysílaný do vašich obecních rozhlasů. Projděte se do města, na náves nebo jen otevřete okna a naslouchejte hlasu živé kultury! Bude znít napříč republikou.

V sobotu 30. ledna od 15 hodin uslyšíte v 15 minutách PSO pod taktovkou Joela Hány. Z domovské Police nad Metují rozezníme desítky místních rozhlasů v jednom z dalších bláznivých hudebních projektů. Chybí nám hraní, chybíte nám i vy. A proto hledáme nové možnosti spojení. 

Myšlenka akce:

  • Chceme do veřejného prostoru vnést něco milého a pozitivního (ne test na covid), s veškerým respektem a bezpečností, s ohledem na aktuální situaci.

  • Poukážeme na to, že i přes všechny těžkosti, a že jich v poslední době je, se musíme snažit hledat bezpečné cesty k sobě navzájem a nezapomínat na hezké okamžiky. 

  • Zašleme hudební vzkaz za živou kulturu a zároveň upozorníme na její důležitost a úlohu ve společnosti.

!! Tento projekt nerealizujeme za účelem protestu proti vládním nařízením. Připojujeme se k iniciativě #kulturunezastavis, která hledá bezpečné cesty pro živou kulturu.

Program: Krkonošské pohádky - Hladiny - Warwick Avenue - Slunečný hrob

Vysílat budou: Albrechtičky - Archlebov - Babice nad Svitavou - Batňovice - Bezděkov (okres Pardubice) - Borohrádek - Bousín - Brandýs nad Orlicí - Brno-Chrlice - Broumov - Býčkovice - Bzenec - Červená Hora - Červený Kostelec - Česká Metuje - Česká Skalice - Česká Třebová - Čistá (okres Svitavy) - Čistá u Horek - Daňkovice (okres ŽNS) - Deštné v Orlických horách - Divec - Dobruška - Doubravčice - Dvůr Králové nad Labem - Haňovice - Havlovice - Hodonín (u DK) - Hořiněves - Hošťalovice - Hrobce - Hronov (náměstí) - Hustopeče - Choceň - Jaroměř (u divadla) - Kašnice - Kněžice - Kraslice - Lhota pod Hořičkami - Libotov - Lipovka - Litomyšl - Litovel - Lovosice - Martínkovice - Meziměstí - Měcholupy - Milínov - Moravičany - Náchod - Nebanice - Nedomice - Nechanice - Nosislav - Nové Město na Moravě - Olešnice v Orlických horách - Osík - Pavlovice u Kojetína - Petrovice (okres ÚNL) - Pilníkov - Počepice - Poděbrady - Police nad Metují - Praha-Lysolaje - Prosetín - Předměřice nad Labem - Příbraz - Radostov - Rochlov - Rtyně v Podkrkonoší - Rychnov nad Kněžnou - Studnice (okres Náchod) Semice - Solnice - Suchá Lhota - Teplice nad Metují - Třešť - Týnišťko - Ústí nad Labem - Vážany - Velké Poříčí - Zábrodí - Zduchovice - Žďár nad Metují - Ženklava - Žernov - Židlochovice ...seznam průběžně aktualizujeme.


Kdy jste naposledy z aplionů slyšeli něco jiného než hlášení úřadu, zkoušku sirén nebo dechovku? Přidejte se k nám a vychutnejte si nevšední zážitek.

Tak v sobotu ve tři se na vás těšíme u repráků. Na slyšenou! 

P.S. Pokud víte o dalších městech či obcích, které by se chtěly zapojit a rozzářit živou kulturou (nebo tam rovnou umíte zařídit puštění rozhlasu), hoďte nám prosím info na email naslysenou@policesymphony.cz a my vám obratem pošleme instrukce.


Doživotní partner orchestru: HOBRA-Školník
Zlatý partner: MycoMedica
Hlavní partneři: Železářství Soukup, Wikov, Pejskar, Město Police nad Metují, Podzimek a synové
Partneři: Tiskárna Pratr, Wimex, Královéhradecký kraj, Primátor
Dopravní partneři: České dráhy, CDS Náchod
Mediální partneři: Naše Broumovsko, Český rozhlas Hradec Králové, Náchodský Swing

+ Přidat do Google kalendáře