Novinky

Na viděnou! u plakátů

6. 4. 2021 Plakáty visí, QR kódy skenují, kultura žije! Ulovte si hudební dárek z plakátovacích ploch. Po načtení těhlech výtvarně zpracovaných QR kódů se pomocí mobilu přenesete za námi do koncertních sálů. Sérii 11 plakátů jsme rozeslali už do 186 obcí a měst. Projektem Na viděnou! navazujeme na lednový happening Na slyšenou!, kdy jsme živě hráli do místních rozhlasů. Velký dík patří společnosti Wikov MGI, a.s. jako hlavnímu partnerovi projektu a Tiskárně Pr

PSO ambasadorem mezinárodního projektu

23. 3. 2021 Struny pro všechny! Strings4All! Tak zní nová výzva pro české muzikanty a hudební tělesa. Nedávno nám přišla prosba, jestli bychom se chtěli zapojit do evropského charitativního hudebního projektu. Že PSO chtějí jako ambasadora pro Českou republiku. Mrkli jsme se na něj a nápad se nám moc líbil. Tak jsme se přidali. O co tedy jde? Projekt Strings4All se zabývá dalším využitím použitých strun jak od profíků, tak amatérů. U nás už se sice částečně opotřebe

Poděkování za nanoroušky

10. 3. 2021 Děkujeme společnosti Batist Medical za kvalitní nanoroušky, které jsme dostali darem. Využíváme je pro naše současné aktivity v rámci orchestru. Bezpečnost a zdraví vždy na prvním místě!

Už víte o našem novém projektu #1050?

26. 2. 2021 Na Darujme.cz jsme spustili nový projekt, vůbec první, na dlouhodobou podporu PSO. Hledáme 1000 fanoušků, kteří pro nás měsíčně ušetří 50 Kč! Vyměníte nás za kafe nebo oželíte třeba dortík? To už je na vás. Pojďte do toho s námi, vzhůru do #1050! Děkujeme všem za poslané příspěvky.

Aftermovie z Na slyšenou!

9. 2. 2021 Poslední lednovou sobotu jsme hráli živě do místních rozhlasů pro víc než 80 měst a obcí. Hlas živé kultury zněl napříč republikou. Máme pro vás krátké video z příprav a vysílání v naší domovské Polici nad Metují. Atmosféru nám parádně zachytil Michal Bareš.

Tady nás 30. ledna uslyšíte

27. 1. 2021 Kde všude vám v sobotu zahrajeme? Tady je seznam měst a obcí, které budou 30. ledna od 15 hodin rozhlasem živě vysílat PSO. lbrechtičky - Archlebov - Babice nad Svitavou - Batňovice - Bezděkov (okres Pardubice) - Borohrádek - Bousín - Brandýs nad Orlicí - Brno-Chrlice - Broumov - Býčkovice - Bzenec - Červená Hora - Červený Kostelec - Česká Metuje - Česká Skalice - Česká Třebová - Čistá (okres Svitavy) - Čistá u Horek - Daňkovice (okres ŽNS) - Deštné v Orlick

Zahrajeme živě do obecních rozhlasů

24. 1. 2021 Na sobotu 30. ledna jsme přichystali speciální hudební happening, do kterého se může zapojit celá ČR. Konečně vám zase zahrajeme živě. Info o akci Na slyšenou! najdete tady.

Rušíme tradiční novoroční koncerty

6. 1. 2021 Novoroční koncerty sice vzhledem k aktuální situaci rušíme, ale počkejte si, my pro vás něco vymyslíme!

Měníme vizuální identitu PSO

25. 12. 2020 Na Vánoce u nás taky byla nadílka. Od našeho velkorysého Ježíška, společnosti MycoMedica, jsme dostali nový vizuál. Už teď tak můžete PSO vídat v novém, modernějším stylu! Na změnu webu nám prosím ještě chvilku dejte. Graficky zpracovali kluci ze Studia 207. 

Poděkování parterům roku 2020

15. 12. 2020 Tenhle rok byl těžký asi pro všechny. Proto si moc vážíme stálé podpory našich parťáků, díky kterým mohla být sezóna PSO i přes všechny ty překážky poměrně plodná. 

Letošní sezóna v číslech

10. 12. 2020 Sezóna 2020 byla docela bláznivá. Jako na houpačce. Ale i tak jsme s PSO něco málo stihli! Oslava 10 let sice nebyla podle představ, ale koncertování jsme si užili. Sepsali jsme přehled letošního roku a nakonec vyšla zajímavá čísla, koukněte.

Odkládáme předprodej do Hronova

6. 11. 2020 Původně měl začít prodej lístků na hronovské novoroční koncerty v pondělí 9. listopadu. Vzhledem k tomu, že se aktuálně nedá odhadnout, jaké budou v lednu možnosti, odkládá se předprodej vstupenek na neurčito. Počkáme do poslední chvíle, jaká bude situace a opatření. Sledujte web nebo facebook, budeme informovat. 

Koncertní plán na rok 2021

7. 10. 2020 Už je to tak, máme naplánované koncerty na sezónu 2021. Zapište si do diářů a přidejte se k nám, bude to jízda! Podrobnosti najdete v sekci koncertů. Informace o předprodejích vstupenek postupně doplníme do jednotlivých akcí, až je budeme znát. Těšíme se na vás v příštím roce.

Aktuální informace k Sousedské

2. 9. 2020 Sousedská už klepe na dveře! Tohle všechno chcete vědět k nedělní akci. 18:00 IBY POP 19:00 POLICE SYMPHONY ORCHESTRA20:30 VEMTE KYTARU, OPEČTE BUŘTAsezení > Připravíme pro vás 1000 míst u stolů.jídlo > Přineste si cokoliv vlastního. Upečte bábovky či koláče, navařte, nasbírejte dobroty ze své zahrádky nebo třeba nazdobte chlebíčky. Fantazii se meze nekladou.pití > Pivo a limo zajištěno, můžete si koupit u stánku Primátor. Ostatní nápoje si zabalte s seb

Sestřih koncertu na Radiožurnálu

1. 9. 2020 V pátek 28. srpna jsme odehráli závěrečný koncert rozhlasové série Koncertů pro jiné myšlenky. Na youtube kanále Radiožurnálu teď najdete sestřih z našeho vystoupení. Kromě hudby v něm jsou rozhovory s členy orchestru, moderuje Lucie Výborná. 

106 300 Kč pro Plešouny!

1. 9. 2020 Na právě proběhlém Turné po nádražích se nám povedlo do kasičky vybrat krásných 106 300 Kč pro Plešouny - . Děkujeme všem zúčastněným! 

PSO bude hrát opět online, tentokrát naživo v rozhlasovém vysílání

24. 8. 2020 S radostí jsme přijali pozvání Lucie Výborné do dalšího dílu vysílání Koncertu pro jiné myšlenky na Českém rozhlasu Radiožurnál. Vystoupení PSO si nalaďte v pátek 28. srpna od 18:30 ve vysílání rádia, na webu  nebo přes facebookový stream. Koncert bude nahráván živě ze sálu Filharmonie Hradec Králové. Pro posluchače bude přístupný jen skrz rozhlasový éter nebo online. Orchestr pěvecky doplní Jan Sklenář, Vendula Příhodová a Karolína Soukupová.

Konec léta ve znamení koncertů

5. 8. 2020 Při letošní všelijaké sezóně jsme ještě na závěr prázdnin stihli připravit dva zajímavé projekty. Poslední týden v srpnu rozparádíme vlakové stanice v Plzni, Pardubicích a Praze při Turné po nádražích a první zářijová neděle bude patřit (nejen) koncertu v domovské Polici, toť Sousedská. Těšíme se na vás, konečně zas naživo!

Hledáme parťáky do houslí

11. 7. 2020 Hledáme nové hráče a hráčky do prvních a druhých houslí Police Symphony Orchestra. Zafidláš si s bandou veselých mladých muzikantů, čekají tě nevšední projekty a pestrý repertoár. Zkoušky máme v Polici nad Metují, většinou jednou za 14 dní v sobotu. K tomu připravujeme asi 12 koncertů do roka. Teda když zrovna není korona. Bereme tě nejlépe už koncem srpna, kdy bude soustředění a pak turné. Jestli chceš s námi hrát, ozvi se mámě Petře Soukupové - 702 0