Zimní spánek v PSO?

Prvním, dokonce i druhým a možná také třetím pohledem na rozpis koncertů Police Symphony Orchestra se zdá, jako by si muzikanti v březnu užívali pověstného zimního spánku. Kde nic, tu nic. Kdekdo by si pomyslel, že ta líná čeládka po bujarém únorovém plesu v poklidu hibernuje.

Ano, přiznáváme. Po tak náročném výkonu, jakým ples „Smíme prosit?“ bezpochyby byl, jsme si chvilkový oraz dát prostě museli. Bylo to asi tak přibližně 8 hodin 26 minut a 32 vteřin, než jsme po sobě museli všechen ten sprask v náchodském Beránku uklidit. Odpočinek to byl vskutku vydatný. A proto se nyní v plné parádě můžeme pustit do další dřiny a PSOlečných radovánek. Rozhodně si tak zimního spánku neužíváme, ale plně se soustředíme na nadcházející koncerty.

Již první dubnovou sobotu (7. 4.) nás čeká zastávka v Sukově síni v Pardubicích a o další dva týdny později (21. 4.) se ukážeme v Masarykově divadle v Jičíně. Následovat bude květnový koncert před katedrálou v polských Vambeřicích a v červnu se nás ujme Krakonoš na svém trutnovském náměstí v rámci oslav zlatavého moku.

Jelikož jsme uskupení rozmanitých individuí, kterých je téměř sedmdesát, není vždy jednoduché se na každé zkoušce, v horším případě i koncertě, sejít v plném počtu. Mnozí starší z nás jsou už v plném pracovním nasazení, jiní víceméně úspěšně bojují s vysokoškolským systémem, někdo si v tomto období snaží urovnat nervy před maturitou, z těch mladších zase učitelé nervy na středních školách ztrácejí. A i když nám nové nabídky na koncertování neustále přicházejí, nejsme bohužel schopni ve všech případech kladně vyhovět a mrzí nás to. Na druhou stranu jsme ale velmi rádi za Vaši podporu a přízeň, bez nichž bychom takové nabídky stěží dostávali. Vždyť už nyní se nám začíná plnit kalendář i na rok 2020! A za to Vám mnohokrát děkujeme.

Za PSO
Štěpán Stehlík, klarinetista

Komentáře

×
Doposud nebyl vložen žádný komentář.