...že je mladá a že dělá vše s láskou a srdcem, to už dávno víme. Ale teď to má naše máma Petra potvrzené oficiálně, i se soškou a lejstrem od Nadace Via. Kromě ceny Mladý srdcař získala i Cenu veřejnosti, zaštítěnou Českou televizí, za celkově nejvyšší počet hlasů v online hlasování na webu nadace. Moc blahopřejeme k úspěchu, máme radost. A všem hlasujícím děkujeme za podporu!

 

článek o Petře a ocenění na NašeBroumovsko.cz

https://cenaviabona.cz/pribeh/petra-soukupova/

"Založila hudební orchestr mladých, který pomáhá na Broumovsku

V roce 2010 se tehdy patnáctiletá Petra a její bratr Jakub rozhodli, že společně se svými vrstevníky založí velký orchestr, který bude úplně jiný než všechny ostatní. Už tehdy dokázala Petra přesvědčit dospělé v okolí, že když pomůžou na začátku, budou mladí pomáhat v budoucnu. Dnes má těleso 65 členů, za sebou přes 60 velkých koncertů v Čechách i v zahraničí. Říkají si POLICE SYMPHONY ORCHESTRA.

V roce 2014 se Petra rozhodla ve spolupráci se samosprávou měst uspořádat první benefiční koncert s regionálním přesahem. Propojilo se tak oživení neobvyklého místa, mladistvý a svěží umělecký výkon a charitativní cíl.

Mladí muzikanti cíleně podporují Nadační fond Hospital Broumov. Ten mimo jiné zabezpečuje zdravotnické vybavení pro přestárlé nebo dlouhodobě nemocné pacienty. Ale Petra také například motivovala malého nevidomého trumpetistu Marka, pro kterého orchestr získal peníze na notový materiál v Braillově písmu. A Marek si s orchestrem dokonce sám zahrál. A je toho ještě víc… Dohromady už vybrali a rozdali skoro půl milionu korun!

Petra všechny své aktivity dělá srdcem a skvěle to vychází. „Její“ PSO se pro mnoho mladých lidí stalo odrazovým můstkem. Někdo dál studuje hudbu, další se aktivně zapojují do organizace neobvyklých akcí. Ty se zvolna stávají fenoménem a svou pověstí už dávno překročily hranice regionu.

Nominovala: Lucie Peterková"

Komentáře

×
Doposud nebyl vložen žádný komentář.