SOUSEDSKÁ 2021

Předpověď počasí nám bohužel nepřeje, takže jsme se rozhodli program nedělní Sousedské upravit a přemístit z náměstí do areálu kláštera v Polici nad Metují. Sousedská bude, i když trochu jiná. Tady je aktuální info, déšť nás nezastaví!

K poslechu a tanci zanotují
17.00 CHLAPI VOD VEDLE
18.00 CIMBÁLOVÁ MUZIKA GROMBA
20.00 POLICE SYMPHONY ORCHESTRA

Na rozjezd zahraje rodinná formace Chlapi vod vedle. Struny kytar pak vystřídá cimbálovka Gromba, která si libuje v kombinaci folkloru s jazzem a swingem. PSO vystoupí v Kostele Nanebevzetí Panny Marie – kostel bude otevřen od 19.30, vstup jen s respirátorem/nanorouškou.

Doprovodný program
17.00 - 19.00 ODPOČINKOVÁ ZÓNA NA NÁDVOŘÍ
17.00 - 19.00 EXPOZICE MUZEA MĚSTA POLICE NAD METUJÍ
17.30 a 18.30 PROHLÍDKA PROSTORŮ PSO

Připravíme vám nádvoří s jedinečným geniem loci, kde budete moct pochillovat na vacích u klidné hudby. Vstup do místního Muzea Náchodska bude exkluzivně zdarma. A plánujeme i dvě prohlídky zkušebny s mámou Petrou a PSOborcem Šimonem. Provedou vás našimi klášterními prostory, ukážou pokroky rekonstrukce a poví k tomu pár zajímavostí.

Praktické info
posezení > Přichystáme vám stoly v klášterní zahradě (za hřbitovní zdí).

jídlo > Napečte, navařte, pohostěte svoje sousedy a známé. Fantazii se meze nekladou. Upečte bábovky či koláče, nasbírejte dobroty ze své zahrádky nebo třeba nazdobte chlebíčky. 

pití > Pivo a limo zajištěno, můžete si koupit u stánku Primátor. Ostatní nápoje si zabalte s sebou, ať máte, co vám chutná.

jídlo na místě > Od 17 hodin zažehneme táboráky v sudech a můžete si opéct buřty. Kdo máte, vemte si vlastní napichovátka. Buřty od Pejskara a chleba z Kvíčerovské pekárny budou pro vás zdarma.

vstup > Doporučené vstupné je 250 Kč, přispívat můžete do kasiček u vchodů. Veškerý výtěžek investujeme do oprav dalších částí zkušebny PSO v polickém klášteře.

coviďák > negativní test na COVID-19 nebo dokončené očkování proti COVID-19 (min. 14 dní od druhé dávky) nebo prodělaná nemoc COVID-19 (max. 180 dní)

Možnost testování na místě od 16:30 do 19:30 hodin - stánek přímo u kláštera. Hrazeno pojišťovnou podle pravidel nebo za 200 Kč.

Dorazte poslední prázdninovou neděli k nám do Police, těšíme se na vás!