Trutnov - „Žijeme a dýcháme hudbou, kterou hrajeme. Baví nás melodie, co pohladí, pobaví a dodají emoce, a to nám i divákům. Hrajeme hlavně populární melodie, baví nás české i zahraniční hity z 80. a 90. let., ale zařazujeme i klasiku, abychom nevyšli ze cviku. To vše vezeme i k vám do Trutnova,“ řekla Petra Šotolová, flétnistka orchestru.

Lepší pozvánku na koncert mladého hudebního tělesa Police Symphony Orchestra z Police nad Metují si posluchači nemohli přát. Tento špičkový orchestr se k radosti fanoušků dobré hudby po roce vrací do Uffa. Koncert orchestru bude zahájen v sobotu v 19 hodin. Během večera se návštěvníci zaposlouchají do nově nastudovaných skladeb mnoha žánrů. Těšit se lze nejen na filmovou, pohádkovou či klasickou hudbu, ale i na známé bluesové, swingové a populární melodie.

Taktovkou budou vládnout dvorní dirigenti Věra Vlčková a Joel Hána. Vystoupení sedmapadesáti nadšených hudebníků okoření exotický host. S orchestrem totiž vystoupí Chuhei Iwasaki, dirigent a velmi talentovaný student HAMU v Praze. Police Symphony Orchestra založili před sedmi lety sourozenci Soukupovi. Dnes má toto těleso svou stálou a početnou základnu fanoušků i posluchačů.

Během svého působení odehrál přes padesát koncertů v České republice i v zahraničí. Pro orchestr upravují přední čeští aranžéři - Václav Hybš, Rudolf Koudelka, Jan Valta, Karel Chudý či Jiří Kabát. Zahrál si už pod taktovkou mnoha významných dirigentů, jako jsou Martin Kumžák, Václav Zahradník, Stanislav Vavřínek… Podium sdílí i s tanečníky nebo zpěváky. S orchestrem vystupovali například Dasha, Marta Kubišová, Petr Janda, Miloň Čepelka, Ondřej Ruml, balet Národního Divadla a další.

Orchestr se nevyhýbá ani benefičním akcím. Díky těmto koncertům například věnoval 200 tisíc korun Nadačnímu fondu Hospital Broumov, dále více než 80 tisíc na opravu varhan v polickém kostele nebo osm tisíc korun na noty pro nevidomého trumpetistu Marka. Mottem orchestru je: A proč tohle všechno děláme? Protože nás to prostě baví! Skutečně je to baví, dělají to dobře a pro posluchače jsou vystoupení orchestru skutečným zážitkem.

Hynek Šnajdar
hynek@trutnovinky.cz

odkaz na článek

Komentáře

×
Doposud nebyl vložen žádný komentář.