Nevšední zážitek připravil svým posluchačům symfonický orchestr z Police nad Metují, který zahrál pod širým nebem na Hvězdě u Hlavňova.

foto: Martin Kábrt

Tisíce hvězd na obloze, chata Hvězda, kaple Panny Marie Sněžné a Police Symphony Orchestra s dirigentem Miroslavem Srnou a hostem Ondřejem Rumlem. Právě posledně jmenovaní byli během koncertu, který se konal ve čtvrtek 21. srpna, hvězdami nejzářivějšími. A také stovky diváků, které svým dobrovolným vstupným ve výši více než 31 tisíc korun podpořily Nadační fond Hospital Broumov.

Téměr padesátičlenný orchestr dirigoval Miroslav Srna a zpěvem doprovodila Iveta Suchánková (s hlasem Tarji Turunen ze skupiny Nightwish) a Ondřej Ruml, který tento den slavil své narozeniny. Během večera zazněly skladby od Paula McCartneyho, Jamese Browna, Adele, Petra Jandy, Ennia Morriconeho či Ondřeje Brzobohatého. Svůj prostor dostali sólisté orchestru Martina Jirásková na sopran saxofon, Žaneta Obršálová na housle, Martin Misar na trubku a "máma" a zakladatelka orchestru Petra Soukupová na housle.

 

Vděčné publikum bouřlivě aplaudovalo po každé skladbě a nerado se s orchestrem loučilo. Miroslav Srna nakonec vyhlásil poslední skladbu s prosbou, "že nikdo z orchestru ještě nemá sbaleno". Polický symfonický orchestr totiž hned v pátek odpoledne odjel na desetidenní turné do Dánska.

Koncert, který uspořádala města Police nad Metují a Broumov, zaštítil starosta města Náchoda, poslanec PČR a zastupitel Královéhradeckého kraje Jan Birke, převor břevnovského kláštera Petr Prokop Siostrzonek a generální ředitel společnosti Veba a. s. Josef Novák.

Fotografie z koncertu najdete zde.

René Herzán
www.nase.broumovsko.cz
(redakčně kráceno)

Komentáře

×
Doposud nebyl vložen žádný komentář.