PARDUBICE
Pětašedesát muzikantů Police Symphony Orchestra nedávno proměnilo náchodský ples v Beránku na koncert hvězd a v září slyšelo jejich mši za přírodu v Adršpašských skalách přes tři tisíce lidí, předtím třeba uhranuli polické náměstí pouličním karnevalem s akrobaty a hudbou.

V sobotu je čeká pardubická Sukova síň Domu hudby, koncert začíná v 19 hodin. Hostem stejně jako na plese či ve skalách bude hradecký herec a zpěvák Jan Sklenář. „Někdy člověk hledá štěstí nebo příležitosti po všech čertech, daleko, v mlze a netuší, že ho to největší překvapení čeká za humny. Po všech sice krásných štacích v Praze, ať už jde o Horáčkův a Hapkův Kudykam nebo muzikál Mauglí, o Magickou flétnu v Brně a mých snech o Wembley, jsem na podzim potkal zázrak ve východočeském pohraničí - Police Symphony Orchestra,“ říká herec, který nedávno zazářil ve svém domovském Klicperově divadle jako Dimitrij Karamazov.

Když vzpomíná na Adršpach, usmívá se. „Pětašedesát mladých symfoniků skvěle sehraného orchestru zaplnilo skalní město a v úchvatné hudebně filozofické show nadchlo pod širým nebem ke čtyřem tisícovkám diváků. K té show mě přizvali a já zažil jeden z nejsilnějších tvůrčích momentů své dosavadní kariéry. Zpívat s nimi Hapkovy Hladiny, Who Wants To Live Forever od Queen, Sinatrův New York nebo poslouchat Skácelovu Vodu či Novosvětskou je, jako když po týdnech žízně a bezvětří na moři zaduje do vaší lodi silný a správný vítr. Naštěstí nezůstalo jen u jednoho vystoupení. Chystáme se dobýt hudební svět a hlavně dělat radost. Jsem hrdý na to, že svoji mladinkou energii věnují svému okolí a nabíjí je sebedůvěrou, energií, radostí a obdivem k umění a že já, proti nim takřka stařec, můžu být u toho.“

Orchestr se vrací do Sukovy síně po pěti letech s novým repertoárem. „Zazní skladby Michaela Jacksona, Antonína Dvořáka, Johna Williamse, z repertoáru Franka Sinatry i melodie z lyrikálu Kudykam,“ říká flétnistka Petra Šotolová.

Velkoorchestr z Police nad Metují a okolí má za sebou přes padesát koncertů v Čechách i v zahraničí a zahrál si s Dashou, Ondřejem Rumlem, Martinem Kumžákem, Martou Kubišovou, Miloněm Čepelkou, Petrem Jandou, Václavem Zahradníkem, Stanislavem Vavřínkem, Chuheiem Iwasaki či Kühnovým smíšeným sborem. Taktovkou mávají Věrka Vlčková a Joel Hána. 

Petr Mareček

 

Komentáře

×
Doposud nebyl vložen žádný komentář.