Zakladatelka Police Symphony Orchestra Petra Soukupová získala Cenu Via Bona Mladý srdcař Nadace Via! A protože dostala nejvyšší počet hlasů ze všech nominovaných, obdržela i Cenu České televize, tedy cenu veřejnosti.

"Petra Soukupová? Sluníčko, vichřice, radost i slzy, neskutečně nakažlivá energie, neobvyklé nápady, obětavost sama, lidskost, všeobjímající láska... a Police Symphony Orchestra. Mládí, které umí a chce. I díky Petře, která vyrostla v Hronově, s Ondrou bydlí v Čeladné, pohybuje se bez problémů po republice, Evropě i po světě. Potírá vzdálenosti a obdarovává. I tím, že neplánovaně zaťuká na moji kancelář a rozsvítí ji i mě. Stačí se zeptat, jak se mám a jestli s něčím nepotřebuju pomoci. Dá mě pusu a opět běží zařizovat potřebné. Pro sebe, nás všechny. Věřte, že benefiční koncerty pro Nadační fond Hospital Broumov by bez ní nebyly. Máme se opět na co těšit. Letos 31. srpna – Panta Rhei - Když Klučanka přihlíží. Buďte s námi!" komentovala neobyčejný úspěch Petry starostka Police nad Metují Ida Jenková.

"Pétě k takovému úspěchu blahopřeji, jak jsem ji poznala, dokáže řadu neuvěřitelných věcí, nadchne lidi kolem sebe, je radost s ní spolupracovat. Již pět let s ní a polickou paní starostkou spolupracujeme při přípravě charitativních koncertů Police Symphony Orchestra ve prospěch Nadačního fondu HOSPITAL BROUMOV. Doposud tato spolupráce přinesla kromě úžasných kulturních zážitků možnost nakoupit nové vybavení do broumovské nemocnice ve výši 369 tisíc korun. Myslím, že to mluví za vše..., je to profesionálka s velkým srdcem," dodala Eva Blažková, předsedkyně správní rady NF HOSPITAL.

Nadace Via letos už pojedenadvacáté ocenila ty, kteří pomáhají druhým. O vítězích rozhodovala veřejnost svými hlasy v online hlasování. Ceny nadace udělila během pondělního slavnostního večera v La Fabrice v 5 kategoriích - Mecenáš, Srdcař, Mladý srdcař (do 26 let), Dobrá firma a Závěť pomáhá.

Zatímco během loňského jubilejního 20. ročníku probíhalo hlasování o nejsilnějších příbězích posledních 20 let, tentokrát byly ústředním tématem inovace, neobvyklé a moderní způsoby pomoci. "Letos bychom chtěli mimo jiné podporovat filantropii ve světě moderních technologií, vyzdvihovat nové způsoby dárcovství a cílit více na mladé lidi, ve kterých je obrovský potenciál," vysvětluje Monika Skopalová, programová manažerka Nadace Via.

"Před dvaceti lety byla filantropie v Česku takřka neznámým pojmem, v současnosti filantropii považuje za běžnou součást života řada firem i jednotlivců. To potvrzuje i počet letošních nominací, kterých se sešlo neuvěřitelných 140," dodává Zdeněk Mihalco, programový ředitel Nadace Via.

Zaslané nominace popisovaly inspirativní příběhy pomoci mecenášů, studentů, podnikatelů, firem, jednotlivců i celých skupin, kteří nejrůznějšími způsoby pomáhají lidem ve svém okolí. Někteří darovali peníze, svůj čas a zkušenosti, jiní využili internet a moderní technologie nebo na pomoc druhým pamatovali ve své závěti. Z těchto příběhů odborná komise vybrala 15 finalistů. O vítězích v jednotlivých kategoriích, kteří během slavnostního vyhlášení převzali ocenění v podobě sošky od Františka Skály, mohla svými hlasy od března do května rozhodovat veřejnost. Celkem lidé v hlasování rozdali téměř 6 000 hlasů.

V roce 2010 přesvědčila patnáctiletá Petra Soukupová spolu se svým bratrem několik dospělých, že když jim pomůžou realizovat jejich nápad, budou v budoucnu naopak pomáhat mladí. A tak vznikl POLICE SYMPHONY ORCHESTRA. Dnes má orchestr 65 členů, za sebou přes 60 koncertů v Čechách i zahraničí a tvoří ho jen mladí lidé. Mnoha z nich pomohl orchestr v budoucí kariéře a prostřednictvím benefičních koncertů podporují mladí muzikanti např. Nadační fond Hospital Broumov, který zajišťuje zdravotnické vybavení pro dlouhodobě nemocné. 

autor: René Herzán 

originál článku: http://nase.broumovsko.cz/broumovsko/petra-soukupova-nas-obdarovava-ziskala-za-to-cenu-via-bona.html

Komentáře

×
Doposud nebyl vložen žádný komentář.